İletişim

Araç Cam Filmi

Araçların camlarına uygulanan güneş ve ısı kontrol cam filmi, araç iç kabin bölümünü korumak için %98’den fazla ultraviyole ışını bloke eder ve ısıyı %60 oranında engeller. Araba cam filmi; güneş ışınlarından dolayı araç içinde bulunan kumaş, plastik ve deri aksamındaki solma ve renk değişimini büyük oranda azaltırken hırsızlık ve kapkaç olaylarına karşı son derece etkilidir.

Neden Cam Filmi?

Araç kullanımı sırasında; torpido ve Özellikle, kol saati, vites kolu ve konsolda kullanılan metal eşyalardan yansıyan yoğun güneş ışığı zaman zaman sürücüde göz kamaşmasına neden olabilir. Bu durum sürüş sırasında sürücünün görüşünü etkileyerek kazalara da neden olabilir. Oto cam filmlerinin 40%’e yakın oranda yansıma önleyici (anti-glare) özelliğe sahip olması sürüş güvenliğini artıran bir unsurdur. Tüm bu faydalarının yanında; özellikle yaz aylarında sıcak koltuklara oturmak, sıcak vites kolu ve direksiyon nedeniyle yaşanan sıkıntılar da ortadan kalkmaktadır. Araç cam filmi; araç içindeki kişileri güneş ışıklarından koruma, sağlıklı bir ortam, çevre kontrolü, sürüş güvenliği ve konfor gibi birçok özellik sağlamaktadır.

Araç Cam Filmi Uygulaması

Oto cam filmi uygulaması profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Profesyonel cam filmi uygulama hizmetleri otomobillerde en çok tercih edilen işlemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle de cam filmi kaplamalarında yeni çözümler üretilerek her anlamda şık ve estetik bir tasarımlar yapılmaktadır. Şıklık anlayışı açısından da değerlendirildiğinde, cam filminin dışarıdan araç içinin görünmesini engellemesi de önemli noktalardan birisidir.

Araç Cam Filmi Malzemesi

Oto cam filmi; çekirdek malzemesi polyster esaslı şeffaf bir malzemeden oluşan ve üzerinde UV koruma, güvenli yapışkan, çizilmezlik ve renklendirme katı, koruma folyosu olan 5 ile 7 kat arasında çok katlı bir yapıya sahip olan izolasyon ve güvenlik malzemesidir. Kullanılan bu katlar; güneşin yakıcı etkisine sahip IR (Infra-Red) ve UV (Ultra-Violet) ışınlarını önlerken bir yandan da görünür ışığı (VLT) kullanılan renklendirme oranında geçiren bir koruma işlevi sağlamaktadır.

Oto Cam Filmi Neden Önemlidir?

  • Oto cam filmi önce can güvenliği için çok önemlidir. Bir kaza durumda cam kırılsa da dağılmadan tek parça halinde kalır ve cam kırıklarının neden olabileceği yaralanmaları engeller.
  • Araç içindeki kişileri güneşin zararlı ışınlarından yani UV ışınlarından korur.
  • Güneş ısısını büyük oranda engelleyerek klima kullanımını azaltır ve yakıt tasarrufu sağlar.
  • Araç hırsızlığında caydırıcı etki sağlar. Cam filminin koyuluk oranına göre aracın içi ne kadar az görünürse hırsızların yaklaşma oranı da azalır.
PhoneWhatsAppInstagramFacebook