İletişim

Araç-Oto Kaplama / Giydirme Nedir?

Araç kaplama; geçici renk değişimi ve estetik görünümü için veya orijinal boyanın korunması için şeffaf veya renkli araç folyosu ile kaplanmasıdır. Oto kaplama işlemi ile araçlar orijinal renginde veya farklı renklerde kaplanabilir. Araba folyo kaplama işlemi aracın orijinal boyasına zarar vermez. Antalya araç kaplamada; renk değişimi için; mat, parlak, saten, metalik, bukalemun, krom, karbon ve kamuflaj, boya koruma için şeffaf kaplama çeşitleri mevcuttur. Antalya Araç Kaplama olarak en iyi kaplama hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Neden Araç - Oto Kaplama?

Aracın rengi kaplama ile değiştirildiğinde, aracın boyanmasına gerek kalmaz. Kaplama işlemi; araç kaplama folyosu ile aracın tümüne uygulanarak komple renk değiştirilebilir. Ayrıca ayna, kaput, tavan, panjur veya torpido gibi parçalara uygulanarak estetik olarak değişiklik yapabilir. Folyo kaplama ile aracın boyası korunurken, aracın hava koşullarına karşı dayanıklılığı artmaktadır. Ayrıca mevcut çizik ve hasarların belirginliği azalmakta ve boya ile kıyasladığında zaman ve maliyet açısından oldukça avantaj sağlamaktadır.

Araç Kaplamanın Sökülmesi

Oto kaplama; istenildiği zaman söktürülebilir. Sökülen kaplama aracın orijinal boyasına hiçbir zarar vermez, boyada solma, leke, yapışkan izi gibi sorunlar yaratmaz. Kaportada meydana gelen ezilme, göçük gibi hasarlar kaplama işlemi ile kapatılmaz.

Araç Kaplamanın Ruhsata İşlenmesi

Mevcut yönetmelikler gereğince kaplama ile aracın orijinal rengi değişirse yeni renginin ruhsata işletilmesi gerekmektedir. Kaplama işleminden sonra işlem yapan servisten plakaya ait bir fatura alınarak araç muayene istasyonu veya sigorta şirketine ve trafik müdürlüğüne kayıt yaptırılması gerekmektedir. Ödeme yapıldıktan sonra muayene istasyonuna tekrar kayıt yaptırılmalıdır.

Araç Kaplama Folyo Malzemesi

Oto kaplama işleminde kullanılan kaplama folyosu; istenildiğinde sökülebilen ve söküldüğünde boyada iz bırakmayan ünlü markaların ürettiği, kalite standartlarına uygun, hava kanalları olan 110 mikron kalınlığında CAST folyolardır. Renk değişimi, dekoratif süsleme, boya kusurlarının saklanması gibi estetik amaçlar dışında folyo kaplama; aracın orijinal boyasının UV ışınları nedeniyle solmasını ve matlaşmasını engeller. Ayrıca belirli mikronlardaki çizikler, sıyrık, küçük çaplı hasarlar, ağaç reçinesi, zift, kuş pisliği, kar ve yakıcı güneş gibi etkenlere karşı korur. Folyo kaplama; aracın görsel estetiğini bozacak şekilde herhangi bir kabarma veya deformasyona neden olmamaktadır.

Araç Kaplama Uygulaması

Oto folyo kaplama işleminden önce; aracın fotoğrafı çekilerek bilgisayar ortamında araç üzerinde farklı renk değişim tasarımları yapılır. Renk envanterimizdeki alternatiflerden müşterinin isteği doğrultusunda araç için en uygun seçim yapılarak kaplama işlemine başlanır. Uygulamalarda kullandığımız tüm renklerin kod numarası Antalya Araç Kaplama servisimizde mevcuttur. Kaplamadan sonra herhangi bir hasar olması durumunda; aynı kod numarasındaki folyo ile araca gerek panel olarak gerekse komple tekrar uygulama yapılmaktadır. Küçük çaplı vurma, çarpma, sıyrık, çizik gibi durumlarda sadece hasarlı olan panelin folyo değişimi yapılmakta ve kesinlikle renk solması ve farkı olmamaktadır.

Sönmez Araç Kaplama olarak estetik arabalar ve araba kaplama tasarımlarımız ile size özel tarzlar yaratıyoruz.

PhoneWhatsAppInstagramFacebook